Klasická masáž

Klasická masáž je najčastejšie používaným druhom masáže. Vykonáva sa pomocou hmatov, ktoré sú zoradené do presne stanovených masážných zostáv pre jednotlivé časti tela. Poradie týchto hmatov, spôsob prevádzania, rýchlosť a hĺbka pôsobenia určí výsledný efekt masáže.

Využíva sa predovšetkým ako masáž liečebná a na doliečenie prekonaných ochorení. Tiež sa veľmi účinne využíva ako preventívny prostriedok proti vzniku mnohých, častokrát vážnych ochorení chrbtice, ale aj iných orgánov tela. Je veľmi vhodná u chronických bolestivých stavov, kde napomáha uvoľneniu bolestivých spazmov a blokád vzniknutých v dôsledku rôznych úrazov a preťažovania organizmu. Masážou sa dosahuje rýchlejšie vyprázdňovanie lymfatických ciev, zvýšenie sekrécie potných žliaz a normalizácia napätia kože. Odstraňujú sa škodlivé látky z tela, ktoré vyvolávajú únavu a zlepšuje sa svalová činnosť. Dochádza k prekrveniu uvoľneniu svalstva. Vyplavuje sa množstvo endorfínov do mozgu, ktoré u vás spôsobujú pocit šťastia a spokojnosti.

Masáž má celkový upokojujúci, alebo povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť a vplýva na stav centrálneho nervového systému.